DOLGU

Yaşın ilerlemesiyle birlikte yüzdeki kemik yapının çökmesi, yağ ile bağ dokusunun azalması sonucu yüzümüzde volüm kaybı oluşur. Deride kırışıklık, sarkma ve katlantılar oluşmaya başlar. Bu sarkma ve katlantılar yüzü yaşlı gösterir. Günümüzde insan bağ dokusu ile uyumlu dolgular ile bu oluşumlar düzeltilebilmektedir.

En yaygın olarak kullanılan dolgu maddesi FDA onaylı, hayvansal olmayan, insan bağ dokusu ile uyumlu ve son derece güvenilir hyalüronik asit dolgulardır. Hyalünorik asit insan bağ dokusu yapısında da bulunduğundan alerjik reaksiyon oluşturmamaktadır. Uygulandığı bölgede su tutulumu sağlayarak hacim artışını sağlamakta ve böylece kırışıklıklar azalmakta, volüm kaybı da giderilmektedir.

Dolgu uygulamaları dudak hacim arttırılması ve kontur oluşturulmasında, gözaltı sarkıklık ve morluklarının giderilmesinde, yanak ve çene belirginleştirilmesinde, burun ucu düşüklüğü ve burun kemerinin düzeltilmesinde (sınırlı düzeltmeler için) sıkça kullanılmaktadır.

Dolgu uygulamasında uygulanacak bölgeye uygun dolgu tipi seçildikten sonra uygulama öncesinde lokal anestezik kremler ile ağrı hissedilmemesi sağlanır. İşlem özel iğne uçları ya da kanüller ile yapılır. İşlem süresi ortalama 10-20 dakikadır. Etkisi hemen görülür ve sonuç uzun sürelidir. Kırışıklıkların dolgu maddesiyle düzeltilmesi yüzün görünümünde çok büyük farklılıklar yaratmakta, çok daha genç ve dinamik bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Dolgular seçilen dolgu tipi ve uygulanan bölgeye göre farklılık göstermekte olup kalıcılıkları 6-24 aydır.

RANDEVU FORMU

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.