telefon +90 545 845 84 84

e-posta iletisim@drismailcoban.com

BURUN ESTETİĞİ

Burun estetiği operasyonu günümüzün en sık yapılan estetik operasyonudur. Amaç yüze uygun estetik bir görüntü oluşturmakla birlikte nefes alma problemlerinin de giderilmesidir.

Hastalarımıza operasyon öncesi fotoğraf çekimi gerçekleştirerek photoshop uygulaması yardımı ile yüz analizi yapılıp beklentiler değerlendirilmektedir. Detaylı bilgilendirme yapmak ve karşılıklı mutabık kalmak hem operasyonun başarısı için hem de hastalarımızın memnuniyeti için önemli bir basamaktır.

Burun estetiğinde yüze uygun burun yapılması esas olandır ve her hastada bu oranlar farklılık gösterir. Alın bölgesindeki basıklık veya çenedeki küçüklük burnu olduğudan büyük göstereceği için gerek görüldüğünde bu bölgelere dolgu uygulaması gibi ek uygulamaların da yapılması gerektiği anlatılarak tamamlayıcı uygulamalar yapılmaktadır.

Diğer önemli noktalardan biri de cilt kalitesi ve kalınlığıdır. Özellikle kalın ciltli hastalarda burnu küçültmek yerine şekillendirmek gerektiği ve cildin iyileşmesi ve burun hatlarının belirginleşmesinin 6-12 ay süreceği, bu nedenle sonuç için sabırlı olunması gerektiği hastalarımıza açıklanmaktadır.

Operasyonlar, açık ve kapalı teknikler olmak üzere yapılacak işlemlere göre planlanarak her iki yöntemle de gerçekleşmektedir. Burun kemerini alma ve burun kemiğini şekillendirmede çeşitli cerrahi ekipman ve cihazlar mevcuttur. Günümüzde yeni kullanılmaya başlanan mikrotestere ve tur cihazları da kliniğimizde burun estetiği operasyonlarında kemiği şekillendirmede kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde yüzdeki şişliklerin ve morlukların minimumda olması ve iyileşme sürecinin daha hızlı olması sağlanmaktadır. Operasyon sonrası hava kanallı silikon splint kullanımı ile burun tıkanıklığı yaşanmamakta, iyileşme dönemi konforlu bir şekilde geçirilmektedir. Silikon splintin çıkartılması sırasında da ağrı olmamaktadır.

Hastalarımız hastanede bir gece misafir edildikten sonra taburcu edilmekte ve 6. veya 7. günde burun alçısı alındıktan sonra hastalarımız günlük yaşantılarına dönebilmektedirler.

Başarılı bir burun estetiği operasyonu sonrasında kendinizi psikolojik olarak daha iyi hissedecek, daha iyi nefes alacak ve kendinize olan güveniniz artacaktır.

ÖNCESİ & SONRASI
RANDEVU FORMU

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.