BOTOKS

Yüz mimiklerimizi yapmamızı sağlayan kaslar yıllar süren kullanım sonucu cilt yüzeyinde kırışıklıklara yol açar. Bu kasları gevşeterek kırışıklıkları azaltmak ve yumuşatmak mümkündür. Kasların gevşemesi ile daha fazla kırışıklık oluşumu engellenebilir. Botoks kırışıklık oluşumunu engellemektedir.

Botoks enjeksiyonları, özellikle alın bölgesindeki ve kaş arasındaki çizgiler, göz kenarlarında meydana gelen kazayağı denilen ince çizgiler ve boyunda yaşla beraber belirginleşen dikey çizgileri hafifletmekte sıklıkla kullanılmaktadır. Bunu dışında burun üzerinde oluşan kırışıklıklar (tavşan çizgileri), dudak üzerinde oluşan katlantılar, gülerken diş etlerimizin görünmesinin azaltılmasında ve gece diş sıkmaya bağlı oluşan çene, kulak ağrılarının tedavisinde kulanılmaktadır.

Uygulama öncesi lokal anestezik kremler kullanılmaktadır ve böylece işlem sırasında ağrı duyulmamaktadır. İşlem yaklaşık 10 dakikada tamamlanmakadır. Botoksun etkisi 3-4 günde başlamakta ve 7-10 günde tam etki oluşmaktadır. Etkisi 6 aya kadar devam etmektedir. Bu süreçte 18 yaşından itibaren uygulanambilmektedir.

RANDEVU FORMU

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.